top of page
photo_1_edited.jpg

O mnie

Kim jestem i dlaczego warto mi zaufać?

Jestem założycielką Custom-Made. Szkoły wyrosłej z mojej pasji do języka angielskiego i zbudowanej na solidnych podstawach biznesowych. 

W moim życiu zawodowym mierzyłam się z różnorodnymi wyzwaniami. Pracowałam jako kierownik projektu, co pomogło mi zapoznać się od wewnątrz z wyzwaniami przedsiębiorców. Podjęłam pracę wolontariacką w dwóch polskich ministerstwach. Dzięki temu zrozumiałam, jak wiele konsekwencji wymaga osiąganie ambitnych celów politycznych. Jestem też oczywiście lektorem i tłumaczem języka angielskiego. Jednak przez długi czas nie zadowalały mnie utarte schematy nauczania, których podstawą były nudne podręczniki pisane dla wszystkich i dla nikogo.

Moją misją życiową stało się poszukiwanie najbardziej efektywnych ścieżek przekazywania wiedzy w zakresie nauki języków. Nie uznaję rozwiązań, które dla ucznia są zwyczajnie nudne, a dla nauczyciela stanowią pójście na łatwiznę. Prowadząc Custom-Made, zaczęłam opracowywać własne techniki, które pozwalały moim studentom osiągać niesamowite rezultaty. Jedna z moich słuchaczek podniosła swoje umiejętności o półtora poziomu w zaledwie pół roku. Szukałam jednak dalej.

Podczas moich badań wielokrotnie trafiałam na sformułowanie „coaching językowy”. Za każdym razem były to jednak kursy, których nazwy odbierałam jako dobierane na wyrost. Albo był to ogólnobiznesowy coaching prowadzony w języku angielskim, albo do nauki języka służyły zaledwie co bardziej efektowne szczątki coachingu. I to bez wnikania w głębszy sens czy etykę takiego przedsięwzięcia.

W końcu znalazłam metodę Neurolanguage Coaching®*, która stanowi porządny fundament do efektywnej nauki języków. Jest też przemyślana, ułożona w konkretną strukturę, możliwa do racjonalnego wytłumaczenia i poparta licznymi dowodami naukowymi. Dzięki temu mogę z pełną odpowiedzialnością i radością stosować zdobycze neuronauki w nauczaniu języka angielskiego. Pomagam moim studentom osiągać sukcesy językowe na niespotykaną wcześniej skalę.

Monika Sarapa
Certyfikowany Neurolanguage Coach®* 
akredytowany przez ICF

bottom of page