top of page

Coaching językowy, czyli co?

Czym jest coaching językowy?

Taki trening, oferowany coraz szerzej w różnego rodzaju szkołach językowych lub przez trenerów językowych, jest zwykle nauczaniem języka w połączeniu z powszechnymi narzędziami i pytaniami stosowanymi w coachingu.


Czym jest zatem coaching neurojęzykowy oparty na metodzie Neurolanguage Coaching ®?

W skrócie jest to wydajny i szybki transfer wiedzy i umiejętności językowych między Coachem językowym, a jego Coachee-odbiorcą, zapewniający trwałe rezultaty wspierane przez coaching przyjazny dla mózgu, fundamenty i zasady coachingu oraz odkrycia neuronauki. (Rachel Paling)

Metoda coachingu neurojęzykowego (Neurolanguage Coaching ®) łączy w sobie odkrycia neuronauki i zasady/podstawy coachingu wplatając je w proces nauczania języków.

Dzięki neuronauce, wiemy, że każdy mózg i umysł jest inny i ma inne potrzeby oraz predyspozycje, choćby językowe.

W związku z tym celem neurojęzykowego coachingu jest opracowanie indywidualnego treningu językowego dopasowanego do potrzeb konkretnej osoby.

Taki trenineg nie opiera się na podręcznikach, czy gotowych programach, ale na jasnych, ustrukturyzowanych celach do osiągnięcia w wyznaczonym czasie.

Coach neurojęzykowy (Neuralanguage Coach ®) wie, jak poprowadzić inspirujące i przyjazne dla Twojego mózgu konwersacje, ale również omówić w ciekawy sposób aspekty gramatyczne tak, żeby umysł pozostawał w ciągłym stanie zainteresowania.

Dodatkowo, w opisanym podejściu tworzymy idealne warunki nauki dla mózgów/umysłów naszych uczących się, co prowadzi do szybszych, bardziej wydajnych, trwalszych i kosztowo bardziej opłacalnych rezultatów.

Warto podkreślić, że Twój coach neurojęzykowy (Neuolanguage Coach ®) jest certyfikowany i akredytowany przez ICF, co oznacza, że stosuje się do standardów, modeli i etyki pracy coacha opracowanych przez ICF.

Wpływ coachingu neurojęzykowego na jego odbiorcę:


💎 Pogłębione rozumienie struktur i języka

💎 Pełna świadomość błędów językowych i umiejętność samo-korekty

💎 Zauważalne postępy prowadzą do wzrostu motywacji do nauki i dalszego rozwoju

💎 Zwiększenie świadomości tego, jak funkcjonuje mózg i jaki sposób nauki jest dla nas najefektywniejszy

W czym może pomóc coaching neurojęzykowy?


✔️ Nauczenie się jezyka od podstaw - coaching pomoże Ci w szybki i przyjemny sposób nauczyć się języka przez wyznaczenie małych celów nieobciążających Twojego mózgu,

✔️ Pogłębienie znajomości języka, wyzbyciu się nieprawidłowych naleciałości - zagłębimy się w Twoje bieżące potrzeby językowe i skorygujemy błędy powtarzane przez lata, wskażemy jakich zwrotów lepiej unikać, a które są lepsze w danym kontekście

✔️ Praca nad wymową - wspólnie określimy, co należy poprawić i jakich efektów oczekujesz

✔️ Językowa pewność siebie podczas mówienia, niezależnie od poziomu - wyzbędziemy się emocjonalnych punktów zapalnych, które do tej pory Cię blokowały, wspólnie wypracujemy ścieżkę motywacji i celów do osiągnięcia.

Podsumowanie:

Coaching neurojęzykowy (Neurolanguage Coaching ®) jest połączeniem coachingu, nauki i neuronauki i gładkim zaimplementowaniem ich do procesu nauczania języka obcego.

Odbiorca coachingu-Coachee jest aktywnym uczestnikiem procesu, świadomie przejmuje stery nad swoją ścieżką nauki. To on jest w centrum, wspierany przez wyspecjalizowanego coacha.

W tej metodzie określamy sobie jasne, łatwe do osiągnięcia cele w realnym czasie. Dzięki temu podejściu cały proces nauki jest szybszy, bardziej efektywny i w rezultacie kosztowo bardziej opłacalny.

20 wyświetleń0 komentarzy

Kommentare


Post: Blog2_Post
bottom of page